BlowJogg

Bieg charytatywny- utworzenie pracowni artystycznej dla jedynego takiego w Polsce Oddziału Odwykowego o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Młodzieży, zlokalizowanego w Wojewódzkim Szpitalu  dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu. 

START

DATA: 19.07.2024 g. 14:00

MIEJSCE Wysocko // BOISKO

WPISOWE: 5o PLN

ZOBACZ HARMONOGRAM

POZIOMY

SZLACHETNY – 5 km // przeszkody podstawowe

AMBITNY – 5 km //  przeszkody średniego stopnia trudności

NAJLEPSZY – 7 km // przeszkody zaawansowane

pakiet startowy: MEDAL ||  DYPLOM WSPARCIA || KOSZULKA || NUMER STARTOWY

NA TRASIE: WODA || PRZEKĄSKI

Odkryj BlowJogg

Tradycją WysocoFestu jest szałowy bieg terenowy BlowJogg. W tym roku inicjatywa ta nabiera szczególnego znaczenia. Bieg po raz pierwszy jest charytatywny!

Na dystansie 5 km lub 7 km doświadczysz zróżnicowania terenu i wysokości. Na trasie biegu znajdziesz stacje z przeszkodami, które zakwalifikowaliśmy do średnio-zaawansowanych i zaawansowanych oraz do łatwych na trasie amatorskiej.

Niektóre przeszkody wymagają zwinności, inne sprytu. Pewnym możesz być tylko jednego-  na każdej stacji będzie dostępna woda pitna a pokonywanie przeszkód będą nadzorować sędziowie.

Zawodnicy startują w odstępach czasowych, a trasa jest w pełni oznakowana. Nie musisz być zawodowcem żeby dołączyć!

Jeśli nie zależy Ci na zwycięstwie możesz po prostu dobrze się bawić i wesprzeć cel zbiórki! Nie trać czasu na wątpliwości – dołącz już teraz!

Zostajemy!

Zostajemy przy najbardziej sprawdzonych rozwiązaniach: 

  • Trasa, jak zawsze, prowadzić będzie przez malownicze tereny z widokiem na panoramę Krainy Wygasłych Wulkanów, która właśnie została włączona do listy Światowych Geoparków UNESCO! 
  • Nie rezygnujemy z energetycznego FUNU! Na liście przeszkód wciąż znajduje się przeprawa przez Staw i nasze urocze Bagno (tak zdecydowanie się ubrudzicie!), a po drodze czekać będzie na Was niezastąpiony Ślizg Wodny na zboczu wzgórza! 

zmiany

Dodatkową zmianą w formule zawodów jest wyszczególnienie 3 poziomów trudności! Przełoży się to na zaawansowanie przeszkód oraz stworzenie nowych fragmentów trasy.  

HARMONOGRAM

od 10: 00 -Wydawanie numerów startowych w Biurze ZAWODÓW
14:00 – Wspólna rozgrzewka
14:50 – Przygotowanie uczestników do biegu
15:00 – Start biegu
17:30 – Zakończenie biegu
17:45 – Wręczenie nagród

Cel charytatywny:

Dołącz do Biegu i zbuduj z nami realne wsparcie!

.

Chciałbyś poczuć na własnej skórze siłę zmiany? Dołącz do biegu charytatywnego BlowJogg i uczyń coś wyjątkowego dla młodzieży  potrzebującej naszego wsparcia.

Kogo wesprzesz?

.

Jedyny w Polsce Oddział Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży! Fundusze, które wpłyną w ramach wpisowego na bieg BlowJogg V zostaną w całości przeznaczone na powstanie pracowni artystycznej dla młodzieży z Oddziału II – Odwykowego o wzmocnionym zabezpieczeniu dla młodzieży Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu. 

Trzy powody aby wziąć udział!

.

Twój Bieg, Ich Szansa: Każdy krok, który podejmiesz podczas naszego biegu, przekłada się na krok w stronę lepszej przyszłości dla dzieci z oddziału odwykowego. Twoje wsparcie może zmienić ich życie.

Sztuka jako Terapia: Nasza pracownia artystyczna nie tylko zapewni dzieciom alternatywę dla uzależnień, ale także pozwoli im odkryć pasję i rozwijać swoje talenty poprzez sztukę. Twoje wsparcie umożliwi im rozwój i samorealizację.

Razem Możemy Więcej: Przełamanie uzależnień wymaga wsparcia społeczności. Dołączając do naszego biegu, dołączasz do grupy ludzi, którzy wierzą, że razem możemy zdziałać wiele.

Twoja reakcja ma wielkie znaczenie!

.

Nie czekaj, dołącz do nas już dziś! Twoja obecność na biegu nie tylko pozwoli ci przeżyć niezapomnianą przygodę, ale także da dzieciom szansę na nowe życie pełne sztuki i nadziei. Każdy krok ma znaczenie, każdy krok może zmienić świat.

Jak zmienisz rzeczywistość? 

.

Wpływ pracowni na młodych pacjentów:  

Wyraz emocji: Sztuka pozwala dzieciom wyrażać swoje emocje w sposób bezpieczny i twórczy, co pomoże im w radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami związanymi z uzależnieniem.

Poczucie własnej wartości: Namacalne efekty pracy twórczej spowodują samozadowolenie wśród dzieci, które cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości przyczyniającego się do powstania uzależnień.

Zajęcie czasu: Angażowanie się w plastykę i sztukę może być alternatywą dla używania substancji psychoaktywnych lub innych szkodliwych zachowań, dostarczając konstruktywnego sposobu spędzania czasu.

Wyjście z izolacji: Dzieci uzależnione często doświadczają izolacji społecznej. Udział w zajęciach artystycznych może pomóc im nawiązać kontakty społeczne i poczuć się bardziej zintegrowanymi z grupą.

Rozwój umiejętności poznawczych: Plastyka i sztuka rozwijają kreatywność, koncentrację, wyobraźnię i umiejętności rozwiązywania problemów, co może być korzystne dla dzieci w procesie leczenia uzależnienia.

Młodzi pacjenci są poddawani wszechstronnym programom terapeutycznym jednak pracownia artystyczna w znacznym stopniu może polepszyć ich warunki pobytu w Szpitalu.

galeria

ZWYCIĘZCY

  1. 2021 BlowJogg II

2022 Blowjogg III
  1. 2023 BlowJogg IV

WARUNKI UCZESTNICTWA

Aby wziąć udział w biegu, konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz opłacenie pakietu startowego.

REGULAMIN BIEGU BLOW JOGG v

ustanowiony 09.06.2022 r., zaktualizowany 18.02.2024 r.